Ha nehézmunka-biztos telefont keresel, a Strongphone G5-öt neked találták ki!
Hiszen más telefongyártók sorra véreztek el ebben a küzdelemben. Ám az Evolveo úgy tűnik, elég jól megugrotta mércét, ugyanis egy olyan telefont hozott össze, ami ugyan nem bővelkedik csúcs specifikációkkal, de a célközönségét kiválóan kiszolgálhatja. Bemutatjuk az Evolveo Strongphone G5-öt.
A telefon a funkciójának megfelelően masszív a szerkezet
A készülék 250 grammos súlyával jócskán a testesebb telefonokhoz sorolható, továbbá a gumírozott borítás lehetővé teszi a biztos fogást is. A csatlakozók is hasonlóan atombiztossá lettek alakítva, hiszen a Jack dugó és a Type-C USB csatlakozója is szigetelve van.
Ennek köszönhetően a telefon por- és vízálló is egyben. A két kártya bemenetele is hasonló biztonsággal lett kialakítva: a nanoSIM és a microSD kártya is egy fém tálcával védett részen helyezkedik el a telefon bal szélén.
A telefon szélén nyomógombok is találhatóak, amiknek segítségével nem csak a bekapcsolást és a hangot tudjuk irányítani, de még fotózni is tudunk. Továbbá a kijelző tetején elhelyezkedik egy beszéd hangszóró, egy fény- és közelségérzékelő szenzor és egy 5 megapixeles szelfikamera is.
Egyszerű hardver, takarékos használat
A hardver közel sem olyan extra, mint amit egy átlagos mai okostelefontól elvárnánk, de ne felejtsük el, hogy ennek a telefonnak nem az a funkciója, hogy extra legyen. Teljesítmény tekintetében csupán annyi a célja a Strongphone G5-nek, hogy alap kommunikációs célokra lehessen használni.
Ezt a szintet pedig tökéletesen megugrotta. A négy darab 2 GHz-es 12 nanométeres MediaTek Helio A22 mag lehetővé teszi az energiatakarékos, ám egyben könnyed használatot. Ergo nem kapunk egy villámgyorsan működő telefon csodát, de nem is egy lassú modellről van szó. Pont megfelelő sebességben történnek a dolgok.
A tárhely sem különösebben nagy. Alapvetően a készülék 16GB-oa, amit 128GB-ra lehet bővíteni. Viszont nem is raktak bele fölösleges alkalmazásokat, hiszen a Google alapcsomagon kívül nem találunk semmit a nagyon alap appokon kívül.
A kamera sem egy csúcsteljesítmény, de nem is vágyunk többre
A telefon kamerájában egy 13 megapixeles és egy 0.5 megapixeles szenzor található. Utóbbitól már alapból nem várnánk el nagy teljesítményt egy ilyen alacsony megapixelszám mellett. Ám olyan szinten nem hasznosul ez a szenzor, hogy a kamerát mindössze egy móddal teszi kompatibilissá – a normállal.
Nem mintha egy kemény fizikai munkához kitalált telefontól elvárhatnánk egy finoman összehangolt képvilágot, sőt. Az összes elvárás mindössze annyi volt, hogy értékelhető képeket tudjon csinálni, amit száz százalékosan teljesített, így egy szavunk sem lehet.
Nincsenek lencsehibák, a zajkezelés is tök jó, a színek kellemesek a felvételeken, a fehéregyensúly is többnyire pöpec.
A videók minősége is tűrhető a 1080p 30fps képivilággal, bár a fókusz és a hang is hibádzik pár helyen. További problémaként merülhet fel a stabilizáció és a dinamika teljes hiánya, ahogy a fehéregyensúly is átcsúszik néha egy zöld tónusba.
Ám ha csak dokumentációra használnád a videófelvételt, teljesen meg fog felelni a Strongphone teljesítménye.
Adatkommunikáció: csak az van benne, amire szükségünk van
A készülékbe két nanoSIM is rakható, amik dual standby-ban üzemelnek 4G-én. Kompatibilis Bluetooth-szal, 802.11b/g/n szabványos WiFi-vel, továbbá található rajta Hotspot és Direct funkció is. Ezekkel a tulajdonságokkal van még ellátva a Strongphone:
- szenzoros gyorsulásmérő
- fény- és közelségérzékelő
- tájoló, hang- és mágneses érzékelő
- ütés- és rázkódásálló
Összességében egy pöpec, egyszerű telefont adott ki az Evolveo, ami nehéz fizikai munka közben is megállja a helyét. Az ára sem különösebben vészes: a strapabíró telefon 60 ezer forintért bőven megéri a pénzét.
Ha nem keltette fel a telefon az érdeklődésedet, ám azért megtámogatnád a meglévő telefonod védettségét, nyugodtan szétnézhetsz a mi tokjaink között is.