Ezt tudja a OnePlus 8T
Kinézetben nem sokban különbözik a széria többi tagjától
A OnePlus 8T méretben, kialakításban és színeiben hasonlít a OnePlus 8-ra. A OnePlus 8T két színben érhető el, a letisztult “Lunar Silver” nevezetű árnyalatban és a bohókás “Aquamarine Green” színben.
A mérete teljesen átlagosnak mondható: a kijelző szélessége 160,7 x 74,1 x 8,4 mm, viszont 188 grammos súlyával egyértelműen a nehezebb telefonok táborát erősíti. A súlytöbblet azzal magyarázható, hogy az akkumulátort még plusz 200 mAh-zel toldották meg.
A telefon hátán egy szögletes kameratelepet láthatunk, amin 4 lencse és két vaku foglal helyet. A nanoSIM tálca az alsó részen kapott helyet a Type-C USB port és a hangszóró pár fő egysége mellett.
Testre szabásban alig akad méltó ellenfele
Ami a hardvert illeti, a chip a Snapdragon 865 maradt, a belső tárhelyek terén 128 GB vagy 256 GB közül válogathatunk. A készülék egyik legszembetűnőbb sajátossága, hogy aprólékosan testre szabható.
Az egyik újdonság a régebbi modellekhez képest a mindig aktív kijelző, amit képernyőbe integrált ujjlenyomatolvasó segítségével tudunk feloldani. A testre szabás itt is könnyedén elvégezhető: tudjuk paraméterezni az óra stílusát sőt, az ujjlenyomat feloldás animációját is.
A kijelző alján lévő három gomb segítségével 6 művelet is elvégezhető, hiszen be lehet állítani, hogy dupla nyomásra vagy hosszú lenyomásra más feladatot hajtsanak végre. Összességében a rendszer teljesen felhasználóbarát és a végletekig a saját ízlésünkre tudjuk szabni.
A kamera jól teljesít, bár csúszott bele pár hiba
A telefonon 4 kamera és két vaku található. A legerősebb egység 48 megapixeles, utána következik erősségben a 16 megapixeles egység, amit egy 5 megapixeles makrókamera és egy 2 megapixeles mélységszenzor követ.
A legjobb teljesítményt a 12 megapixeles automatikus módban kapjuk meg. A vonalélesség kiemelkedően jó, ahogy a dinamika is jól kezeli a fényeket. Csak annyi szépséghibája van, hogy a fehéregyensúly néha trükközik.
A 48 megapixeles mód már kicsit gyengébb. Annyi pozitívum van benne a 12 megapixeles beállításhoz képest, hogy a vonalélesség szebben mutat. Viszont a zajkezelés és a dinamika is gyengébb ebben a módban, ami ronthat a fotók minőségén.
Lesz benne 5G, csak később
Adatkommunikáció téren adott a WiFi 6, az NFC, az 5.1-es Bluetooth aptX és aptX HD, LDAC és az AAC kodekek is. Ráadásul a Type-C portot 3.1 szabványú MTP és OTG-vel is támogatja a készülék. Navigációnál a GPS (L1+L5 Dual Band), GLONASS, Galileo (E1+E5a Dual Band), BeiDou és az A-GPS áll a rendelkezésünkre.
Ugyan az 5G kis hazánkban még nem egy aktuális szempont, de érdemes figyelembe vennünk azt, hogy jelenleg még nem kompatibilis vele a készülék. Viszont jó hír, hogy a OnePlus-nál már dolgoznak ezen az ügyön is.
A készülék pikkpakk feltöltődik
Ami a töltést illeti, a OnePlus 8T erős ezen a téren. Ugyanis nem minden telefonról mondható el, hogy akár 40 perc alatt lemerült állapotból maxra tudjuk tölteni. Ennél a telefonnál igen. Hiszen a két darab 2250 mAh-s akkumulátor párhuzamos töltése villámgyors töltést tesz lehetővé.
Összességében…
a OnePlus 8T merőben jobb, mint a OnePlus 8, hiszen tökéletesítettek a szoftveren, ráadásul még kevesebb összeget is kell érte kipengetnünk (667 euró), mint idősebb testvéréért (749 euró). Így, ha fontolgattad a OnePlus 8 megvételét, de végül az ára vagy szerényebb képességei miatt nem landolt a kosaradban, akkor a 8T modell jó választás lehet számodra.