Tovább fejlődtek a modern összecsukható telefonok: ilyen Motorola Razr 5G
Hiszen 2019-ben megjelent az első mobiltelefon a márkától, ami érintőképernyője ellenére simán összecsukható és praktikusan tárolható. Bár végül nem lett sikeres a magyar piacon, hiszen kevesebbet tud annál, mint amennyit elkérnek érte.
Ráadásul még az ára is az egekben van: közel 400 ezer forintos költségével eléggé túl lőttek a célon. Ugyanis ezen az áron akár egy újabb Iphonet is vehet az ember. Így a Motorola Razr 2019 végérvényesen is megbukott. Pontosan emiatt nagy érdeklődéssel fordulunk a fiatalabbik testvére, a Motorola Razr 5G felé, ami most ősszel jelent meg.
A lecsukott képernyőn már láthatunk változást
Összecsukott állapotban a Motorola Razr 5G egy kis képernyőt mutat magából, amin már megjelenhetnek a kontaktjaink is. Amin még érzékelhető a változás, az az ujjlenyomat olvasó, ami a Motorola Razr 2019-en a képernyőn helyezkedett el. Viszont a legújabb modellen már a telefon hátán foglal helyet a Motorola felirattal karöltve.
A specifikációkban is látunk pár korigálást. A Snapdragon 710 helyett a Snapdragon 765-öt kapta, ami sokkal jobban illeszkedik a chipset 5G bővítéséhez. Ráadásul a teljesítményen is javít, amit egy közel 400 ezer forintos telefonnál joggal várhatunk el.
A tárhelyet és a RAM-ot is növelték: az előbbit 256 GB-ra, utóbbit 8GB-ra, amit szintén szükségesnek gondoltunk. Emellett a kamerákon cseréltek, hiszen a 16MP-es fő kamerát egy 48MP-es főkamerára és egy 20MP-es szelfikamerára cserélték.
Ilyen a telefon fő attrakciója: az összecsukhatóság
Nevezzük meg az elefántot a szobában: ha valakit érdekel ez a telefon, akkor minden bizonnyal az összecsukhatósága miatt, így erre is érdemes kitérnünk. Ami ezt az aspektusát illeti a telefonnak, az élménye majdnem olyan, mint a hagyományos összecsukható készülékeknek.
A képernyőn nincsen szemmel látható vonal, csupán egy átsimításból lehet érezni a középen elválasztott képernyőket. Viszont itt sem számottevően feltűnő a törés, szóval a Motorola Razr 5G jól vizsgázott ezen a téren.
A telefon összecsukott állapotban megfelelően összezáródik. A felnyitása közepes erőt igényel: nem kell vele megszenvedni, de megfelelően zárja össze a telefont. Vagy ahogy a Motorola fogalmazott, még egy papírt sem tudunk közéjük helyezni. Ezt a szintet hozza is.
A kamera nem annyira remekel
Ahogy azt már említettük, a telefon főkamerája 48 MP-es és egy Quad Bayerfiltert helyeztek rá. Ez a szerkezet 12 MP-es képeket csinál, ami gyengének/átlagosnak számít a középkategóriás mobiltelefonokhoz képest. Emellett egy 26 mm egyenértékű f/1.7-es lencsét is építettek bele az optikai stabilizációért.
A kamerának nincsen ultraszéles módja, csupán az automatikus beállításokra támaszkodhatunk. De ne feledkezzünk meg a telefon szelfikamerájáról sem, amit egy 20MP-es szenzor működtet és egy f/2.2-es lencsével optimalizálja a képek minőségét. A teljesítménye ennek a kamerának sem a legjobb, de attól még videóhívásokhoz használható.
Összességében…
…nem látjuk azt, hogy a telefonnak lenne más előnye azon kívül, hogy összecsukható. Ezt sajnos édes kevésnek találjuk a 400 forintos árért, annak ellenére, hogy jelentősen fejlődött az előző modellhez képest.
Minden esetre látunk jövőt az ilyen jellegű megoldásoknak, viszont tagadhatatlan, hogy gyerekcipőben jár még a modern összecsukható telefon koncepciója.